Home
Results
Login
Event
Please Select!
Archive
2023/24
2022/23
2021/22
2020/21
2019/20
2018/19
2017/18
2016/17
2015/16
2014/15
2013/14
2012/13
2011/12
2010/11
2009/10
2008/09
2007/08
2006/07
Please select!
Time Trials February 24
Time Trials January 27
Alberta Open Indoor Long Track
Canada Cup #2
Canadian Single Distance Championships
Time Trials December 30
Time Trials December 22
ISU WORLD CUP
Time Trials November 26
Time Trials November 25
CanAm International
Fall World Cup Selections/Oval International
Time Trials October 14
Time Trials October 7
Fall Classic 2017
Time Trials September 16
Time Trials September 9
2017 Summer Classic
Summer Speed 2017
Distance
9/16/2017
500 m Mixed
1500 m Mixed
1000 m Mixed
3000 m Mixed
5000 m Mixed
Rank
Pair
Lane
Performance
Lastname
Firstname
Nationality
1
14
O
1:47.63
Mezentsev
Fedor
KAZ
2
15
O
1:48.08
Tae-Bum
Mo
KOR
3
16
I
1:48.33
Jae Woong
Chung
KOR
4
19
O
1:48.50
Byung Joon
Kim
KOR
5
13
I
1:48.83
Kuzin
Denis
KAZ
6
13
O
1:49.31
Jeong-Su
Seo
KOR
7
17
I
1:49.37
Young-Ho
Kim
KOR
8
16
O
1:49.73
Hongli
Wang
CHN
9
15
I
1:50.17
Enxue
Chen
CHN
10
19
I
1:50.44
Joon-Hong
Im
KOR
11
18
I
1:50.51
Kersten
Cornelius
GBR
12
18
O
1:50.62
Seon Kyo
Jeong
KOR
13
21
I
1:51.30
Arzhanikov
Ivan
KAZ
14
21
O
1:51.42
Seung-Yong
Yang
KOR
15
17
O
1:52.42
Palkin
Stanislav
KAZ
16
20
I
1:52.49
Mayeur
Hayden
ON
17
20
O
1:53.13
Sun-Myeong
Woo
KOR
18
14
I
1:54.44
Joon
Mun
KOR
19
23
O
1:54.47
Ye-Hyeok
Lim
KOR
20
22
I
1:54.68
Jun Soo
Yu
KOR
21
22
O
1:56.68
Laxton
Matthew
ON
22
23
I
1:58.64
Hurtubise
Jonah
QC
23
26
I
1:59.40
Sang Hyeok
Cho
KOR
24
24
I
1:59.52
Joo-Hyun
Park
KOR
25
4
O
1:59.71
Hyun-Yung
Kim
KOR
26
25
I
2:00.05
Jea Seo
Kim
KOR
27
1
O
2:00.93
Xue
Zhan
CHN
28
2
I
2:01.52
Ruining
Tian
CHN
29
6
I
2:01.93
Min Sun
Kim
KOR
30
26
O
2:02.44
Jun Woo
Yun
KOR
31
9
I
2:02.46
Chong
Pei
CHN
32
6
O
2:02.58
Jiaying
Tao
CHN
33
3
I
2:02.65
Dan 94
Li
CHN
34
7
I
2:03.45
Dan
Guo
CHN
35
2
O
2:04.09
Chae-Lin
Um
KOR
36
3
O
2:04.34
Ji Eun
Nam
KOR
37
5
I
2:04.98
Da-Som
Hwang
KOR
38
8
I
2:05.94
Min Ji
Kim
KOR
39
9
O
2:06.08
Dan-Hee
Lim
KOR
40
25
O
2:07.09
Hovey
Caleb
ON
41
10
I
2:09.33
Go-Eun
Hwang
KOR
42
7
O
2:10.78
Spence
Sara
BC
43
10
O
2:11.38
Dumouchel
Danielle
NB
44
8
O
2:12.76
Sanson
Gabrielle
SK
45
11
I
2:18.97
Johnson
Sierra
ON
46
12
I
2:19.54
Su Yeon
Cho
KOR
47
11
O
2:21.39
Chantler
Jeslyn
ON
1
I
DNF
Weidemann
Isabelle
ON
4
I
DNF
Spence
Victoria
BC
5
O
DNF
Morrison
Josie
BC