Home
Results
Login
Event
Please Select!
Archive
2023/24
2022/23
2021/22
2020/21
2019/20
2018/19
2017/18
2016/17
2015/16
2014/15
2013/14
2012/13
2011/12
2010/11
2009/10
2008/09
2007/08
2006/07
Please select!
Summer Speed 2019
Olympic Oval Finale - Canada Cup 4
Grand Prix - 2019
Time Trials February 23, 2019
Time Trials February 9, 2019
Canada Cup #3 - 2019
Time Trials January 19, 2019
Alberta Open Long Track - 2019
Canada Cup #2 - 2019
Canadian Junior Championships
Time Trials December 29
Time Trials December 22
CanAm International
Time Trials November 17
Canadian Championships-Oval International
Time Trials October 13
Time Trials October 6
Fall Classic 2018
Time Trials September 15
Time Trials September 8
Time Trials August 25
Distance
1/25/2019
500 m Men Out of Competition
500 m Ladies - #1
500 m Men - #1
1500 m Ladies
1500 m Men
1/26/2019
1000 m Ladies - #1
1000 m Men - #1
3000 m Ladies
5000 m Men
1/27/2019
500 m Ladies #2
500 m Men #2
1000 m Ladies #2
1000 m Men #2
Mass Start Ladies
Mass Start Ladies - Junior
Mass Start Men
Mass Start Men - Junior
Rank
Pair
Lane
Performance
Lastname
Firstname
Nationality
1
4
O
1:09.30
La Rue
David
QC
2
4
I
1:09.35
Deckert
Sam
AB
3
5
O
1:10.30
Weidemann
Jake
ON
4
7
I
1:10.42
Mayeur
Hayden
ON
5
1
O
1:10.45
Graham
Jacob
BC
6
2
I
1:10.61
Ross
Jeff
AB
7
5
I
1:10.84
Haonan
Du
CHN
8
6
O
1:10.90
Roger
Antoine
QC
9
9
O
1:10.95
Muller
Kaleb
AB
10
3
I
1:10.98
Emin
Cooper
NS
11
10
O
1:11.00
Guang
Chen
CHN
12
2
O
1:11.12
Neufeld
Jess
MB
13
15
O
1:11.26
Xingguang
Ma
CHN
14
12
O
1:11.35
Johnson
Anders
AB
15
13
I
1:11.70
Marcotte
Hubert
QC
16
1
I
1:11.77
Hiller
Nicolas
BC
16
7
O
1:11.77
Yanfei
Gao
CHN
18
11
O
1:11.95
Fu
Xu
CHN
19
8
I
1:11.97
Koots
Simon
MB
20
14
O
1:12.07
Chuang
Zhang
CHN
21
6
I
1:12.31
Coderre
Paul
AB
22
10
I
1:12.56
Gelinas-Dion
Charles-Emile
QC
23
9
I
1:12.65
Labbe
Guillaume
QC
24
12
I
1:13.01
Miller
Cody
AB
25
15
I
1:13.08
Meline
Thomas
FRA
26
13
O
1:13.11
Laxton
Matthew
ON
27
11
I
1:13.15
Brant
Max
ON
28
8
O
1:13.30
Hurtubise
Jonah
QC
29
20
O
1:13.32
Yong
Shi
CHN
30
18
I
1:13.56
Lei
Zhao
CHN
31
16
O
1:13.69
Yahefu
Aipeierding
CHN
32
14
I
1:13.92
Yang
Yu
CHN
33
18
O
1:13.94
Palashati
Nuerkamali
CHN
34
17
O
1:14.34
Peng
Guo
CHN
35
19
O
1:14.37
Yekeben
Alayi
CHN
36
21
O
1:14.47
Zihan
Zhou
CHN
37
25
O
1:14.78
Wei
Wang
CHN
38
23
O
1:15.34
Jinfei
Liu
CHN
39
22
I
1:15.59
Miller
Craig
BC
40
26
I
1:15.70
Heit
Brad
SK
41
24
I
1:15.71
Kuokuo
Li
CHN
42
16
I
1:15.92
Doyon
Marc-Andre
SK
43
24
O
1:16.14
Orlowsky
Eric
BC
44
19
I
1:16.60
Haodeng
Jia
CHN
45
30
I
1:16.63
He
Zhang
CHN
46
23
I
1:16.74
Yubo
Shen
CHN
47
21
I
1:16.80
Long
Cheng
CHN
48
26
O
1:16.89
Scutchings
Matthew
SK
49
33
O
1:16.90
Ashan
Ahetamu
CHN
50
27
O
1:17.05
Qiang
Ye
CHN
51
36
I
1:17.07
Weidong
Jiao
CHN
52
17
I
1:17.24
Haoyan
Wang
CHN
53
29
O
1:17.26
Parent
Arnaud
ON
54
31
O
1:17.62
Wenyang
Xu
CHN
55
30
O
1:17.68
Rubuliak
Jacob
BC
56
25
I
1:17.91
Qiang
Li
CHN
57
32
I
1:17.98
Zepeng
Xiang
CHN
58
34
I
1:18.22
Jingyang
Ju
CHN
59
35
O
1:18.35
Hovey
Caleb
ON
60
31
I
1:18.70
Bin
Xue
CHN
61
35
I
1:18.72
Tao
Deng
CHN
62
28
I
1:18.76
Meinert
Dade
SK
63
20
I
1:19.09
Babulic
Ian
ON
64
32
O
1:19.40
Lacroix
Zachary
AB
65
34
O
1:19.46
Cihang
Jin
CHN
66
36
O
1:19.51
Zhao
Yankun
AB
67
29
I
1:19.89
Lin
Wang
CHN
68
37
I
1:20.33
Ruiji
Wei
CHN
69
33
I
1:20.88
Kun
Liu
CHN
70
39
O
1:21.03
Jiawei
Mei
CHN
71
28
O
1:21.09
Witkowski
Kaeden
AB
72
38
I
1:21.78
Simpson
Joel
MB
73
37
O
1:21.95
Krabben
Max
AB
74
39
I
1:25.39
Farquharson
Jared
AB
75
38
O
1:26.11
Bouma
Phoenix
ON
3
O
DNS
Nagy
Konrad
HUN
22
O
DNS
Ao
Liu
CHN
27
I
DNF
Jinlong
Wang
CHN