Home
Results
Login
Event
Please Select!
Archive
2023/24
2022/23
2021/22
2020/21
2019/20
2018/19
2017/18
2016/17
2015/16
2014/15
2013/14
2012/13
2011/12
2010/11
2009/10
2008/09
2007/08
2006/07
Please select!
International Masters Sprint Games 2020
Time Trials February 22, 2020
2020 Alberta Winter Games
Time Trials February 1, 2020
Alberta Open Indoor Long Track 2020
Canada Cup #2 2020
Canadian Junior Championships
Time Trials December 28, 2019
Time Trials December 21, 2019
Time Trials November 30, 2019
CanAm International
Time Trials November 2, 2019
Canadian Championships-Oval International
Time Trials October 12, 2019
Time Trials October 5, 2019
2019 Fall Classic
Time Trials September 14, 2019
Time Trials September 7, 2019
2019 Summer Classic
Distance
10/17/2019
5000 m Men - Canadian Championships
3000 m Ladies - Canadian Championships
10/18/2019
500 m Men - Oval International
500 m Ladies - Oval International
5000 m Men - Oval International
3000 m Ladies - Oval International
3000 m Masters - Out of Competition
500 m Ladies - Canadian Championships
500 m Men - Canadian Championships
5000 m Ladies - Canadian Championships
10000 m Men - Canadian Championships
10/19/2019
500 m Ladies Forerunners
500 m Men - Oval International
500 m Ladies - Oval International
1000 m Men - Oval International
1000 m Ladies - Oval International
1000 m Ladies - Canadian Championships
1000 m Men - Canadian Championships
10/20/2019
1500 m Ladies - Canadian Championships
1500 m Men - Canadian Championships
1500 m Ladies - Oval International
1500 m Men - Oval International
Mass Start Ladies -Canadian Championship
Mass Start Men - Canadian Championships
Mass Start Men - Canadian Championships
Rank
Pair
Lane
Performance
Lastname
Firstname
Nationality
1
3
I
1:10.89
Johnson
Anders
AB
2
3
O
1:11.25
Telizyn
Joshua
BC
3
2
I
1:11.55
Brunet
Cedrick
QC
4
8
I
1:11.59
Laxton
Matthew
ON
5
4
I
1:11.92
Muller
Kaleb
AB
6
2
O
1:12.06
Gelinas-Dion
Charles-Emile
QC
7
1
O
1:12.13
Halyk
Max
AB
8
5
O
1:12.16
Labbe
Guillaume
QC
9
9
O
1:12.25
Himbeault
Gibson
ON
10
7
I
1:12.53
Hurtubise
Jonah
QC
11
6
I
1:12.53
Lemelin-Bilodeau
William
QC
12
10
I
1:12.64
Deibert
Jack
AB
13
11
I
1:12.94
Broadhead
Gavin
NT
14
9
I
1:12.95
Brant
Max
ON
15
5
I
1:13.20
Dahmen
Hanno
NED
16
1
I
1:13.25
Koots
Simon
MB
17
6
O
1:13.51
Miller
Cody
AB
18
17
O
1:13.61
Bathe
Mathias
AB
19
11
O
1:13.63
Hathaway
Joshua
AB
20
12
I
1:13.71
Orlowsky
Eric
BC
21
8
O
1:13.74
Pollock
Sam
AB
22
7
O
1:14.09
Liebzeit
Christian
MB
23
10
O
1:14.16
Hanson
Kieran
BC
24
14
I
1:14.20
Doyon
Marc-Andre
SK
25
14
O
1:14.88
Godbout
Antoine
QC
26
13
O
1:15.17
Lacroix
Zachary
AB
27
16
I
1:15.24
Holzer
Hobbes
AB
28
13
I
1:16.57
Scutchings
Matthew
SK
29
16
O
1:16.92
Witkowski
Kaeden
AB
30
15
I
1:17.67
Babulic
Ian
ON
31
17
I
1:17.75
Hodzic-Santor
Emil
ON
32
18
O
1:18.40
Eshete
Darius
AUS
33
19
O
1:18.89
Toblan
Logan
AB
34
19
I
1:19.19
Ahmed
Zain Syed
ON
35
20
I
1:21.16
Farquharson
Jared
AB
36
15
O
1:21.35
Hovey
Caleb
ON
37
21
O
1:22.50
Dwyer
Ian
AB
38
18
I
1:22.67
Krabben
Max
AB
39
20
O
1:23.03
Thibault
Vaughn
AB
40
25
I
1:24.42
Hall
Daniel
AB
41
23
I
1:25.30
Irvine
Bob
AB
42
23
O
1:26.90
Bathe
Oliver
AB
43
22
O
1:29.16
Elasz
Dino
AB
44
22
I
1:29.23
Hijnen
Cornelis
CAN
45
24
I
1:30.38
Read
Joshua
AB
46
24
O
1:30.49
Medlicott
Matthew
AB
47
25
O
1:42.17
Emblin
Isaac
ON
4
O
DNF
Coderre
Paul
AB
12
O
DNS
Gledhill
Garrett
MB
21
I
DNF
Thomas
Cameron
BC